Toto sedí úplne perfektne: Charakteristika detí podľa horoskopu!

Deti prichádzajú na svet s genetickou výbavou, ktorú získajú od svojich rodičov, starých rodičov a ostatných príbuzných. Počas života ich vytvára mnoho vplyvov – výchova, prostredie, partneri, priatelia atď…

Aký veľký vplyv má na ich život to, v akom znamení sa narodili? Poďme spolu zistiť základné rysy jednotlivých znamení, ktoré vám môžu pomôcť lepšie spoznať osobnostné rysy vašich detí.

Štyri živly znamení delíme na štyri typy podľa štyroch základných živlov: ohnivá (Baran, Lev, Strelec), zemská (Býk, Panna, Kozorožec), vodná (Rak, Škorpión, Ryby) a vzdušná(Blíženci, Váhy, Vodnár).


Znamenia v rámci jedného živlu majú do určitej miery podobné charakteristiky – u ohnivých znamení je to zodpovednosť, ak ste rodičia zrodenia v tomto znamení, mali by ste šetriť kritikou.

U zemských znamení je to stabilita, títo ľudia nemajú radi zmeny, mávajú ťažkosti s vyjadrovaním pocitov.

Pre vodné znamenie je rodina prioritou, urobia pre “svojich” ľudí prvé posledné, čo môže niekedy viesť aj k sklamaniu.

Ľudia zrodenie vo vzdušnom znamení nemajú radi komplikácie, keď už vzniknú, často sa tvária, že ich nevidia, čo im môže komplikovať rodinný aj pracovný život.

Baran (21. 3.-20. 4.) – akčný optimista

Vyhľadáva dobrodružstvo, musí všetkému prísť na kĺb. Býva tvrdohlavý, netrpezlivý a rýchlo ho veci prestanú baviť. Baránkovia sú nezávislé a dynamické osobnosti, ktoré rady rozhodujú, mávajú prirodzenú autoritu a vedú ostatné, chcú byť vždy najlepšie. Druhou stranou mince však je to, že sa neradi podriaďujú, snažia sa presadiť svoju vôľu a nebývajú tolerantní.

Výzva pre rodičov: Ku skroteniu malého Baránka treba vynaložiť dosť energie a dôvtipu. Keď ho dokážete zabaviť, máte vyhrané. Podporujte jeho sny o statočných hrdinoch. S dôslednou vľúdnosťou a láskavosťou dôjdete ďalej než s príkazmi, ktorým dieťa nerozumie.

Býk (21. 4.-21. 5.) – rozumný kľuďas

Deti narodené v tomto znamení bývajú už od detstva vytrvalé, usilovné a spoľahlivé. Pri objavovaní sveta potrebujú svoj čas. Milujú pravidelnosť a stabilitu. Sú to pokojné a dobré deti, keď viete, ako na ne. Inak sa prejavujú ako tvrdohlavé a veľmi silné osobnosti, niekedy ich popadnú aj poriadne záchvaty hnevu.

Výzva pre rodičov: Buďte diplomatickí, Býky radi vedia dopredu čo ich čaká, nemajú radi zmeny a neznášajú, keď sú pod tlakom. Potrebujú pevný, ale nie nabitý program. Keď viete, ako na ne, dobre spolupracujú. Naučte malého Býčka, že zmena môže byť aj dobrá príležitosť, ale na každú zmenu ho pripravte vopred.

Blíženec (22. 5.-21. 6.) – dve osobnosti v jednom

Pokračovanie článku na druhej strane…