Tento príbeh dojíma k slzám. Desaťročná dievčinka sa rozlúčila so svojím bratom…

10-ročná Tilly Barkerová neodišla ani na chvíľu od svojho malého brata. Dievča bolo s Henrym v posledných hodinách jeho života…

Snažila sa mať toľko spomienok z chvíľ, ktoré strávili spolu. Mal Tilly zostavila zoznam vecí, ktoré by s ním chcela urobiť. Snívala okrem iného o tom, že budú plávať v bazéne a pôjdu na piknik. Podarilo sa to?

Rodina žije v Birminghame vo Veľkej Británii. Problémy začali, keď Kelly Barkerová (31 rokov) bola v 12. týždni tehotenstva. Vtedy jej lekári povedali ničivé posolstvo. Zistili, že jej dieťa sa nevyvíja správne. Mali podozrenie, že môže mať Downov, Edwardsov alebo Patauov syndróm. Nakoniec bola diagnostikovaná pľúcna hypoplázia, skolióza, deformované nohy a problémy s rukami.


Špecialisti si neboli istí, či dieťa bude môcť dýchať potom, ako mu odrezali pupočnú šnúru. “Kvôli vážnemu stavu mi bol ponúknutý potrat,” povedala žena. – Nesúhlasila som. Neprešlo mi to ani cez moju myseľ. Chcela som mu dať šancu. Keď sa blížil termín, opýtala som sa môjho otca či som urobila správne rozhodnutie – spomenula.

Počas 35. týždňa tehotenstva žena odišla do nemocnice. Ukázalo sa, že jej dieťa prestalo rásť. Lekári sa rozhodli začať pôrod. Museli však počkať päť dní na to, aby sa špecializovaný inkubátor uvoľnil. Henry prišiel na svet 19. apríla 2016. Chlapec bol celý modrý. Hneď ho vzali na jednotku intenzívnej starostlivosti. V nemocnici ho navštívila jeho staršia sestra…

Pokračovanie na ďalšej stránke …