Predstavujeme Vám cigánsky horoskop: Tieto znamenia ovplyvnia Váš život

Astrológia západnej civilizácie rozlišuje dvanásť znamení zverokruhu. Rovnako to má aj cigánsky horoskop. Jeho znamenia sú pomenované podľa predmetov, ktoré týchto kočovníkov obklopovali…

Cigánsky horoskop v písanej forme údajne vznikol medzi kočovníkmi na juhu Francúzska. Medzi kočovníkmi sa ale najprv odovzdával ústne z generácie na generáciu. Čítajte, čo o vás prezrádza starý cigánsky HOROSKOP!

Pokračovanie na ďalšej strane …

Podkova (22. 12. – 20. 1.)


Ľudia narodení v tomto znamení sú ctižiadostiví, túžia po úspechu a kariére. Zaujíma ich nezávislosť a materiálne istoty. Zároveň sú pracovití a obozretní, ale niekedy pôsobia tvrdo a chladne.

Kalich (21. 1. – 19. 2.)

Toto znamenie má najviac inteligentných ľudí, ktorí oplývajú mnohými inovatívnymi a dobrými nápadmi. Majú ale problém sa citovo otvoriť. Keď už to ale urobia, sú verní a niekedy môžu pôsobiť príliš tvrdo.

Kaplnka (20. 2. – 20. 3.)

Ľudia v znamení kaplnky sú veľmi empatickí a intuitívni. Zaoberajú sa vlastným vnútrom, a tak sa môžu svojmu okoliu zdať ako zamyslení. Niekedy sa ale ich pocity vyvalia von, a preto sa môžu zdať ako ukecaný a trochu chaotickí.

Dýka (21. 3. – 20. 4.)

Bojovní, odvážni a neohrození – takí sú ľudia v znamení Dýky. Neznášajú stereotyp a v partnerských vzťahoch sú vášniví. Veľakrát ale majú problém s doťahovaním vecí do konca.

Koruna (21. 4. – 20. 5.)

Znamenie Koruny predstavuje konzervatívnosť a rozvážnosť. Ľudia narodení v tomto znamení nemajú radi veľké zmeny. Vedia, ako urobiť správne rozhodnutie. Sú opatrní a trpezliví, na partnera často žiarlia.

Sviečka (21. 5. – 20. 6.)

Ľudia v znamení Sviečky sú komunikatívni a spoločenskí. Dokážu zaujať svojou veselosťou a spontánnosťou. Niekedy ale potrebujú byť aj osamote a v tichu. Vyhľadájú nové situácie.

Koleso z vozidla (21. 6. – 21. 7.)

Toto znamenie je veľmi rozporuplné. Ľudia v ňom narodení pôsobí tvrdo, citlivo a zároveň zraniteľne, pretože niekedy trpia nedôverou v seba samého. Sú to rodinné typy. Oplývajú intuíciou a akékoľvek emócie veľa prežívajú.

Hviezda (22. 7. – 22. 8.)

Láskaví, ohľaduplní a žiariaci – takí sú ľudia v znamení Hviezdy, ktorí sú zároveň radi v centre pozornosti a obdivu. Bývajú z nich dobrí herci. Vnímajú cit, lásku a vernosť.

Zvon (23. 8. – 22. 9.)

Ľudia v tomto znamení sú veľmi nároční, predovšetkým ale na seba. Vyžadujú nemenný poriadok, právo a konvencie. Títo rozvážni ľudia si ostatných držia od tela, pritom ale majú aj tak dosť obdivovateľov. Snívajú o veľkej láske, ale kvôli svojej nedôverčivej povahe ju majú problém nájsť.

Minca (23. 9. – 22. 10.)

Narodení v znamení Mince sú optimistickí a s veľkým množstvom energie sa vysporiadajú s nástrahami života. Životné peripetie si však často privolajú sami svojou prehnanou dôverčivosť. Milujú hudbu a snažia sa o harmóniu.

Meč (23. 10. – 21. 11.)

Ľudia v znamení Meča sú silné osobnosti s vysokou inteligenciou. Usilovne plnia stanovené ciele, ale musia si dávať veľký pozor, aby ich nezaslepila chamtivosť, zloba alebo smútok. Tieto záležitosti väčšinou totiž nemajú pod kontrolou.

Sekera (22. 11. – 21. 12.)

Predvídaví, priami a objektívni – takí sú ľudia v znamení Sekery. Milujú nezávislosť a slobodu, radi sa bavia v spoločnosti. Nie sú ale diplomatickí, a tak ľuďom svoju priamočiarosťou často ublížia.

Kočovné kmene pripisovali predmetom určité vlastnosti, a podľa nich vytvorili aj charakteristiky ľudí.

zdroj